Disgeuzijos gydymas dažnai sutelkiamas į pagrindinę priežastį

Disgeuzijos gydymas dažnai sutelkiamas į pagrindinę priežastį

Delta-8-THC

Pastaruoju metu delta-8-THC išpopuliarėjo dėl savo teisinio statuso. Delta-8-THC yra CBD izomeras ir yra maždaug perpus stipresnis už delta-9-THC psichoaktyvaus poveikio požiūriu. Ir daugelyje valstybių tai yra teisėta. Delta-8 THC yra vienas iš maždaug 100 natūraliai gaminamų kanabinoidų, randamų marihuanoje.

Ar Delta-8-THC legalus?

Šiuo metu delta-8-THC galima įsigyti 29 valstijose ir Vašingtone. Kitos valstijos, įskaitant Aliaską ir Kaliforniją, griežtai reglamentuoja arba uždraudė šią medžiagą. Delta-8-THC yra 0,3% delta-9-THC – federaliniame įstatyme nustatyta riba – todėl jis yra teisėtas. Tačiau DEA kol kas oficialiai nepriėmė sprendimo šiuo klausimu.

Delta-8-THC prieš Delta-9-THC

Vartotojai pranešė, kad Delta-8-THC turi unikalų poveikį, kuris kai kuriems žmonėms atrodo labiau pageidaujamas nei delta-9-THC. Viena vertus, delta-8-THC mažiau sukelia nerimą ar paranoją nei delta-9-THC. Be to, teigiama, kad delta-8-THC užtikrina aukštą ryškumą, kuris yra funkcionalesnis nei įprastas aukštas THC. Dėl šių savybių delta-8-THC išpopuliarėjo tarp tų, kurie nori gauti THC naudos be neigiamo šalutinio poveikio. Bet ar tai be neigiamo poveikio? Ne pagal FDA, Nacionalinius apsinuodijimų kontrolės centrus ar CDC.

Delta-8-THC kaip vaistas?

Daugelis žmonių, gaminančių delta-8-THC, parduoda jį kaip medicininių būklių gydymą. Svarbu žinoti, kad FDA neįvertino ir nepatvirtino delta-8-THC vartotojų vartojimui, taip pat nėra jokių tvirtų įrodymų, patvirtinančių delta-8-THC naudojimą medicinoje.

Delta-8-THC šalutinis poveikis

Nors delta-8-THC nėra taip gerai žinomas kaip THC, vis tiek svarbu žinoti apie galimą riziką, susijusią su jo naudojimu. Pavyzdžiui, delta-8-THC kai kuriems žmonėms gali sukelti nerimą ir paranoją. Be to, tai gali sukelti priklausomybę ir gali sukelti priklausomybę. Jei naudojate delta-8-THC, primygtinai rekomenduojama jį laikyti vaikams ir naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje.

Maisto ir vaistų administracija (FDA)

Nuo pat savo veiklos pradžios FDA gavo pranešimų apie nepageidaujamus reiškinius, susijusius su Delta-8-THC vartojimu, įskaitant haliucinacijas, virškinimo trakto sutrikimus, nerimą, sumišimą, galvos svaigimą ir sąmonės praradimą.

Nacionalinis apsinuodijimų kontrolės centras nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2022 m. vasario 28 d. gavo 2 362 apsinuodijimo atvejus. Vienas vaikų atvejis buvo užkoduotas kaip mirtis.

Ligų prevencijos ir kontrolės centras (CDC) neseniai, 2021 m. rugsėjo 14 d., paskelbė įspėjimą apie sveikatą dėl delta-8-THC naudojimo, nes jo savybių tyrimų stoka, stiprių cheminių medžiagų ir tirpiklių naudojimas sintetinant narkotikų, ir pranešimai apie neigiamą poveikį sveikatai pavartojus šią medžiagą. Perspėjimas apie sveikatą pagrįstas nepakankamu gaminio ženklinimu.

Kas yra Delta-8-THC?

Delta-8-THC gaminamas sintetiniu būdu ekstrahuojant jį iš kanapių augalų. Tetrahidrokanabinolis (THC) augale paverčiamas delta-8-THC, kuris vėliau išskiriamas ir išgryninamas. Šis procesas gali būti atliekamas naudojant įvairius metodus, tačiau dažniausiai naudojamas tirpiklis, pavyzdžiui, etanolis arba heksanas. Gaminio spalvai pakeisti naudojamos papildomos cheminės medžiagos, o apie delta-8-THC sintezės sąlygas yra labai mažai žinių.

Jei norite išbandyti delta-8-THC, galite jį rasti įvairiuose produktuose, įskaitant aliejų, valgomuosius produktus ir vape kasetes. Tačiau, kadangi delta-8-THC vis dar yra palyginti naujas rinkoje, gali būti sunku rasti aukštos kokybės ir nuoseklių produktų. Be to, atkreipkite dėmesį į gaminio ženklinimo apribojimus. Jei naudojate šią medžiagą ir patiriate bet kokį neigiamą poveikį, kreipkitės į vietinę medicinos pagalbą arba skambinkite vietiniam ar nacionaliniam apsinuodijimų kontrolės centrui 1-800-222-1222.

FDA neseniai leido naudoti Paxlovid pagal skubaus naudojimo leidimą (EUA). Paxlovid yra tiriamasis antivirusinis vaistas, skirtas gydyti nuo lengvo iki vidutinio sunkumo COVID-19 suaugusiems ir vaikams, kurių viruso testas buvo teigiamas ir kuriems yra didelė rizika progresuoti iki sunkaus COVID-19, įskaitant hospitalizavimą ar mirtį.

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Svarbu Paxlovid vartoti taip, kaip nurodyta.
 • Paxlovid Mouth paveikia maždaug 6% žmonių, kuriems buvo paskirti vaistai. weicode-official.top
 • Galite išbandyti daugybę dalykų namuose, kad pašalintumėte šalutinį Paxlovid Mouth poveikį.
 • Nustojus vartoti vaistą, Paxlovid Mouth išnyksta ir pasišalina iš jūsų sistemos.
 • Paxlovid 89 % efektyviai sumažina hospitalizacijų skaičių nuo COVID-19 neskiepytiems pacientams, turintiems bent vieną ligos progresavimo rizikos veiksnį.

Tai apima žmones, sergančius vėžiu, diabetu, nutukimu arba 65 metų ar vyresnius (daugiau nei 81 % COVID-19 mirčių įvyksta šioje grupėje). Tai veiksmingas vaistas, turintis nemalonų šalutinį poveikį.

Kas yra Paxlovid?

Paxlovid (vaisto, kurį sudaro du antivirusiniai vaistai, prekinis pavadinimas, ritonaviras, kuris nėra veiksmingas prieš SARS-CoV-2, tačiau yra naudojamas slopinti nirmatrelviro klirensą, kad jis ilgiau išliktų organizme, ir) Nirmatrelvir, antivirusinis vaistas, veiksmingas prieš SARS-CoV-2, blokuojantis SARS-CoV-2-3CL proteazę (pagrindinę proteazę, Mpro), taip užkertant kelią poliproteinų pirmtakų apdorojimui, todėl virusas negali gaminti baltymų, reikalingų viruso replikacijai. Paxlovid buvo ištirtas. dviejuose III fazės atsitiktinių imčių kontroliuojamuose tyrimuose, kuriuose dalyvavo daugiau nei 3700 dalyvių.

Kokia šio vaisto vartojimo nauda?

Nors Paxlovid nėra vienintelis vaistas, turintis EUA, naudojamas gydyti COVID-19, jis buvo veiksmingesnis už kitus vaistus ir turi daug teigiamų savybių. Remiantis Yale Medicine , klinikinių tyrimų metu 89% sumažėjo hospitalizacijų ir mirčių skaičius tiems, kurie nebuvo vakcinuoti ir turėjo bent vieną sunkios ligos rizikos veiksnį. Tiesą sakant, Nacionalinis sveikatos institutas pirmenybę teikė jo naudojimui, o ne kitiems COVID-19 gydymo būdams. Kol mes išliekame nepaprastosios padėties visuomenės sveikatai atveju, federalinė vyriausybė nemokamai suteikia vaistus tiems, kurie atitinka reikalavimus. Tai taip pat laikoma patobulinimu, palyginti su senesniais gydymo būdais, tokiais kaip remdesivir, kuris turi būti skiriamas į veną.

Kaip vartoti šį vaistą?

Jei atitinkate reikalavimus, jūsų paslaugų teikėjas paskirs Paxlovid. Paxlovid būtina vartoti per penkias dienas nuo simptomų atsiradimo ir mažai tikėtina, kad jūsų paslaugų teikėjas skirs šį vaistą, jei simptomai pasireiškia ilgiau nei penkias dienas, nes tai taip pat nėra patvirtinta EUA. Vaistai yra „dozavimo kortelėje“, leidžiančioje prireikus išmušti tabletes. Vartosite tris Paxlovid tabletes du kartus per dieną penkias dienas, o tai baigsis 30 tablečių.

Koks yra šio vaisto šalutinis poveikis?

Dažniausi šalutiniai reiškiniai, apie kuriuos pranešta vartojant Paxlovid, buvo viduriavimas, aukštas kraujospūdis, raumenų skausmas ir disgeuzija (skonio sutrikimas). Tačiau kai kurie žmonės pranešė apie nemalonų skonį burnoje pavartojus Paxlovid. Šis šalutinis poveikis vadinamas „Paxlovid burna“ arba disgeuzija. Žmonės, patyrę šį reiškinį, praneša, kad blogas skonis atsiranda netrukus išgėrus pirmąjį tablečių rinkinį. Kai kurie tai lygino su muilo ir greipfrutų maišymu arba visos vitaminų grupės kramtymu.

Disgeuzija

Disgeuzija yra būklė, dėl kurios pasikeičia skonis. Žmonės su šia liga gali jausti metalo, kartaus ar rūgštaus skonio. Tai gali apsunkinti valgymą ir gėrimą. Disgeuziją gali sukelti tam tikri vaistai, sveikatos būklė ir nėštumas. Tai taip pat gali būti šalutinis chemoterapijos poveikis. Disgeuzijos gydymas dažnai sutelkiamas į pagrindinę priežastį.

Kai kuriais atvejais gali padėti pakeitimas prie kito vaisto. Taip pat yra namų gynimo priemonių, kurios gali padėti pagerinti disgeuzijos simptomus. Tai apima citrinų ar imbiero šaknų čiulpimą, daug skysčių gėrimą ir stipraus skonio maisto produktų vengimą. Disgeuzija gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei. Žmonės, sergantys šia liga, dažnai pastebi, kad nebegali mėgautis mėgstamu maistu ir gėrimais. Tai gali sukelti svorio mažėjimą ir netinkamą mitybą. Disgeuzija taip pat gali sukelti socialinę izoliaciją, nes žmonės gali vengti eiti valgyti ar gerti su draugais.

Kaip kovoti su Paxlovid burna

Jei vartojate Paxlovid ir jaučiate blogą ir nuolatinį skonį burnoje, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pašalintumėte blogą skonį.

 • Gerkite daug skysčių, ypač vandens. Tai gali padėti atsikratyti blogo skonio.
 • Valgykite rūgštų maistą, pavyzdžiui, citrusinius vaisius ar pomidorus. Rūgštingumas gali padėti užmaskuoti blogą skonį.
 • Kramtykite gumą arba čiulpkite kietus saldainius. Tai gali padėti paskatinti seilių gamybą ir padėti atsikratyti blogo skonio.
 • Išskalaukite burną lygiomis dalimis vandens ir sodos tirpalu. Tai gali padėti neutralizuoti pH burnoje ir padėti pašalinti blogą skonį.
 • Išbandykite nereceptinius produktus, skirtus pašalinti blogą burnos kvapą, pavyzdžiui, burnos skalavimo skysčius ar dantų pastą. Šie produktai taip pat gali padėti atsikratyti Paxlovid burnos.

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, jei išbandę šiuos patarimus vis dar jaučiate Paxlovid burną. Jie gali jums paskirti kitokį vaistą, kuris nesukelia šio šalutinio poveikio arba padeda sumažinti blogą skonį burnoje.

Kai vaikai mokosi tvirtinti save ir išsiaiškinti, kur jie tinka šeimos hierarchijoje, erzinti savo brolius ir seseris nėra neįprasta. Svarbiausia, kad tėvai žinotų, kada erzinimas peržengia patyčių ribą ir kaip į tai reaguoti.

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Erkinimas yra įprastas brolių ir seserų bendravimo būdas, dažnai yra žaismingas ir yra būdas broliams ir seserims teigiamai išspręsti konfliktus.
 • Erkinimas gali būti teigiamas būdas parodyti meilę ir sustiprinti ryšį tarp brolių ir seserų.
 • Žinokite apie patyčių požymius.
 • Nustatykite konkrečias ribas prieš patyčias, fizines ir emocines.
 • Supraskite požymius, kad erzinimas nueita per toli.
 • Rodykite gerą pavyzdį savo vaikams.

Sužinokite daugiau apie tai, kaip atpažinti, kada kertamos ribos, ir kaip reaguoti į erzinimus tarp jūsų vaikų.

Sesers erzinimas

Seserų ir seserų erzinimas yra įprasta augimo dalis. Vaikai erzina, nes gali būti smagu sukelti kito žmogaus reakciją, ypač jei erzinate jaunesnį ar vyresnį brolį ir seserį.

Contents

administrator